"Koniec warty" Billa Hodgesa w czerwcu 2016

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało, że finał trylogii Billa Hodgesa "End of Watch" zostanie w Polsce wydany pod tytułem "Koniec warty" 8 czerwca 2016 roku - czyli jeden dzień po premierze amerykańskiej. W przeciwieństwie do okładek "Pana Mercedesa" i "Znalezione nie kradzione", tym razem na rodzimym wydaniu zobaczymy okładkę amerykańską.

W swojej informacji wydawca spekuluje na temat dokładnej daty premiery rozważając 8 lub 10 czerwca (jednak wyraźnie wskazuje na 8-go). Być może powtórzy się sytuacja jaką mieliśmy przy okazji premiery "Znalezione nie kradzione", kiedy to książka najpierw ukazała się w sieci Empik, a w ogólnej sprzedaży 3 dni później.

End of Watch - okładka wydania amerykańskiego

Opis książki ze strony StephenKing.com:
"End of Watch" to fascynująca i przerażająca powieść opowiadająca o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie powracającym do śledztwa dotyczącego swojego nemezis Brady Hartsfield'a, przestępcy nazwanego przez prasę Mordercą z Mercedesa.

Schwytany przy nieudanej próbie popełnienia drugiego masowego morderstwa, Hartsfield trafił do szpitala w stanie śpiączki i z poważnym urazem mózgu. Ale to tylko pozory: Brady potrafi wpływać zarówno na swojego lekarza jak i szpitalnego bibliotekarza, których doprowadza do popełniania przestępstw poza szpitalem. Ten geniusz technologiczny tworzy hipnotyczną grę w łowienie ryb, doprowadzającą graczy do popełnienia samobójstwa, a sam obiera za cel trójkę ludzi, którzy umieścili go w szpitalu - Hodgesa oraz jego pomocników: Holly i Jerome'a. Potem planuje zainicjować epidemię samobójstw. Dla Hodges'a - i całego miasta - zegar tyka w niespodziewany sposób...

"End of Watch" to jednocześnie samodzielna książka jak i finał trylogii detektywa Hodges'a, intensywna lektura, która prowadzi serię w stronę nowego wymiaru.

Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: