King nie skończył jeszcze z bohaterami "Pana Mercedesa"

W artykule The New York Times zatytułowanym "J. K. Rowling Just Can't Let Harry Potter Go", napisanym pod wpływem teatralnej kontynuacji przygód Harry'ego Pottera, wymianiano autorów, którzy po zakończeniu cykli powieściowych powrócili do nich, aby opowiedzieć kolejne historie.

Oczywiście w takim artykule nie mogło zabraknąć Stephena Kinga, który w 2004 roku zakończył cykl Mroczna Wieża, a w 2012 powrócił do niego książką "Wiatr przez dziurke od klucza". W artykule zacytowano krótką wypowiedź Stephena Kinga z telefonicznego wywiadu, w którym stwierdził, że postacie z niedokończonymi sprawami często motają się w jego głowie. Pomimo tego, że mająca w przyszłym tygodniu swoją premierę książka "Koniec warty" ma być zakończeniem trylogii, King nie wyklucza powrotu stworzonych przez siebie postaci w innych powieściach:
"Jest postać imieniem Holly, o której ciągle myślę".
Trylogia "Pana Mercedesa" była często nazywana trylogią Billa Hodgesa i o ile autor kończy ją w spektakularny sposób, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuował przygody innych jej bohaterów.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: