Zmarł George A. Romero

W wieku 77 lat zmarł George A. Romero - legendarny wizjoner, scenarzysta i reżyser "Nocy żywych trupów", "Świtu żywych trupów" i "Szaleńców". Twórca odszedł we śnie nocą 16 lipca otoczony rodziną. Ostatnie tygodnie walczył o zdrowie zmagając się z rakiem płuc.
Wielokrotnie współpracował ze Stephenem Kingiem. Już w 1981 roku w jego filmie "Knightriders" obok Eda Harrisa gościnnie wystąpili Tabnitha i Stephen Kingowie. Rok później kina podbijała antologia horroru "Creepshow", a w 1993 roku premierę miała "Mroczna połowa". Napisał też scenariusz do "Creepshow 2" oraz "Opowieści z ciemnej strony" (segment "Cat from Hell").
Nazwisko reżysera kojarzone było również z innymi ekranizacjami prozy Kinga. Już na początku znajomości planowali ekranizację powieści "Bastion" jednak ich 10 letnie próby zakończyły się niepowodzeniem ze względu na ograniczenia wytwórni, który chciały wymusić ustępstwa, na które nie chcieli się zgodzić. We wrześniu 2005 roku pojawiły się informacje, że Romero przeniesie na ekran kinowy powiesć "Buick 8", jednak ten projekt nigdy nie wszedł w fazę produkcji.

Stephen King pożegnał swojego przyjaciela:
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: