"The Talisman" - kolejne podejście do adaptacji powieści

W 2017 roku Josh Boone informował, że rozpoczął prace nad adaptacją  powieści "The Talisman" Petera Strauba i Stephena Kinga. Wygląda jednak na to, że plany ponownie się zmieniły... być może na lepsze!

Portal Collider podaje już konkretne nazwiska związane z projektem. Nowym scenarzystą filmu kinowego ma być Chris Sparling ("Pogrzebany"), a reżyserem Mike Barker (reżyser kilku odcinków "Pamiętnika podręcznej" i "Fargo").

Od połowy lat 80-tych prawa do ekranizacji "Talizmanu" są w posiadaniu Stevena Spielberga (stąd zaangażowanie wytwórni Amblin). Od tamtego czasu wielokrotnie podejmowano próby przeniesienia powieści na ekrany kin czy telewizji - za każdym razem projekt lądował w koszu. Tym razem za produkcję filmu odpowiedzialni będą Michael Wright z ramienia wytwórni Amblin oraz Frank Marshall reprezentujący wytwórnię Kennedy/Marshall. Na razie nie są znane szczegóły obsady.

W 2001 roku ukazała się druga część pwoieści zatytułowana "Black House" ("Czarny dom"), a od kliku lat, w środowisku fanów Stephena Kinga,krążą plotki o możliwej kolejnej książce. Niestety na obecną chwilę wiadomo, że najpierw ze względów na brak czasu, a ostatnio ze względów na sprawy zdrowotne Petera Strauba, nie rozpoczęto jeszcze prac nad powieścią.

 
Powiązane
Książki:
Talizman
Czarny dom
Zapowiedzi
Social Media
STRONA NA SKRÓTY: