Znalezione nie kradzione

 - obrazek
Pierwsze
polskie wydanie
 - obrazek
Pierwsze
amerykańskie wydanie
 - obrazek
Pierwsze
brytyjskie wydanie

"Pobudka, geniuszu" - tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.
Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy'ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem - Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy'ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem.
Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy'ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

Tytuł oryginalny: Finders Keepers
Rok wydania: 2 czerwca 2015
Tytuł polski: Znalezione nie kradzione
Rok wydania polskiego: 10 czerwca 2015

Dedykacja:
Z myślą o Johnie D. MacDonaldzie

Pomimo tego, że oficjalna data polskiej premiery to 10 czerwca, to edycja w twardej oprawie będzie dostępna od 5 czerwca 2015 w salonach Empik.Szczegóły pozostałych wydań znajdują się poniżej:

Polskie wznowienia
 - obrazek
Prebooki, ARC i Proof
 - obrazek
Audiobooki
 - obrazek
Aktualności ze światów Kinga
Zapowiedzi
Social Media
MOJA KOLEKCJA NA SKRÓTY: