"The Runner" - reality show łudząco podobne do "Uciekiniera"

Verizon zrealizuje autorski pomysł Bena Afflecka i Matt'a Damona - reality show zatytułowane "The Runner", które dostępne będzie na darmowej platformie mobilnej Go90.

Affleck i Damon po raz pierwszy próbowali sprzedać pomysł stacji ABC w 2000 roku. Początkowo planowano start w czasie sezonu 2001/2002 jednak projekt został wstrzymany po atakach 11 września. Drugie podejście miało miejsce w 2006 dla Yahoo, jednak nie doszło do skutku ze względów finansowych.

Główna nagroda w reality show wynosi milion dolarów. Jeden z uczestników jest tytułowym "Uciekinierem", który ma podjąć próbę ucieczki przez USA. Uciekinier ma pozostać niewykryty przez 30 dni, ale musi wykonywać postawione przed nim zadania jak na przykład zameldowanie się w konkretnym miejscu.

W tym samym czasie jego śladem podążać ma 8 dwuosobowych zespołów pościgowych wyposażonych w urządzenia mobilne na których będą dostawać wskazówki dotyczące Uciekiniera zarówno od producentów jak i widzów. Ci ostatni będą mieli do dyspozycji specjalną platformę, dzięki której będą mogli dodawać wskazówki, a gdy okażą się pomocne - będą zdobywać nagrody pieniężne.

The Runner - icon

Aktualnie trwa nabór kandydatów do programu. Wymagania są dość wysokie - zarówno umysłowe (rozwiązywanie zagadek) jak i fizyczne (bieganie, wspinaczka, prowadzenie pojazdów czy obsługa skomplikowanych urządzeń). Casting ma zakończyć się 5 czerwca

"Aby być UCIEKINIEREM: Musisz być bystry, twardy, sprawny fizycznie i niezależny. Nie masz nikogo poza sobą na kim możesz polegać. Idealny UCIEKINIER potrafi się adaptować, jest elastyczny, zna ulice i jest świetnym strategiem.
Aby być ŚCIGAJĄCYM: Ty i twój partner musicie być sprytni i w dobrej formie. Nie ma znaczenia czy jesteście rodziną, kolegami ale musicie współpracować, wspólnie walczyć i wygrywać".
Już na pierwszy rzut oka widać duże podobieństwa do fabuły książki "Uciekinier" Stephena Kinga (początkowo wydanej pod pseudonimem Richard Bachman). Zasady książkowego teleturnieju wyglądały dość podobnie:
"Reguły są bardzo uproszczone. Pan albo pańska rodzina wygra sto nowych dolarów za każdą godzinę, jaką uda się panu przeżyć. Stawka początkowa wynosi cztery tysiące osiemset dolarów, jako że przypuszczamy, iż uda ci się zwodzić łowców przez najbliższe czterdzieści osiem godzin. Rzecz jasna, jeżeli wpadniesz w ich ręce przed upływem tego czasu, odpowiednia kwota zostanie potrącona z całości. Masz dwanaście godzin forów. Jeśli uda ci się przetrwać trzydzieści dni, wygrasz Wielką Nagrodę. Miliard nowych dolarów."
Jak widać życie dogoniło fikcję, a media szukają coraz to nowych pomysłów, aby przyciągnąć widzów i reklamodawców.
opublikowano: 2016-03-17 15:35:00
źródło: Deadline
ZOBACZ PODOBNE AKTUALNOŚCI
  1. "Uciekinier" - okładka Darka Kocurka
ZOBACZ PODOBNE NA STRONIE
  1. Uciekinier
Powiązane
Książki:
Uciekinier
Filmy:
Uciekinier
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: