Limitowany plakat "Beautiful Creatures of Kings" w sprzedaży

Wielbiciele Stephena Kinga od niedawna mogą cieszyć się polskim wydaniem "Śpiących królewien" - najnowszej powieści mistrza horroru napisanej wspólnie z jego synem Owenem - a już teraz wydawnictwo Prószyński i S-ka szykuje dla nich kolejną atrakcję. Wraz z Ryszardem Wojtyńskim, twórcą polskiej okładki tego tytułu, wyemitowało limitowaną serię grafik, stanowiących hołd dla tej wyjątkowej książki i jej autorów.Sprzedaż plakatów (w promocyjnej cenie 198 zł) ruszy w najbliższy wtorek na stroniehttps://ksiegarnia.proszynski.pl i potrwa tylko do piątku do godziny 24.00.
Tworząc "Beautiful Creatures of Kings", Wojtyński pragnął ukazać zarówno piękno, jak i grozę, niepokój i strach, które czają się za woalem owego piękna.Grafikazostała zrealizowana w technologii dającej efekt techniki litograficznej o bardzo wysokiej jakości i dokładności druku. Każda z odbitek limitowanej edycji (tylko 200 sztuk), jest numerowana i sygnowana ręcznie przez autora. To znakomity pomysł na wyjątkowy prezent dla miłośników literatury grozy i kolekcjonerów sztuki.
Ryszard Wojtyński zaprojektował nie tylko okładkę, ale izwiastun filmowypromujący "Śpiące królewny". Jest grafikiem, malarzem, ilustratorem, fotografem, tłumaczem piosenek, jednym z pionierów animacji komputerowej w polskim filmie. W trakcie ponad 20-letniej pracy zrealizował wiele prac malarskich i graficznych, będących wyrazem jego wewnętrznych przeżyć, niepokojów oraz potrzeby urzeczywistnienia własnej wizji Świata. Jego doświadczenie w grafice komputerowej sprawiło, iż niektóre swoje dzieła tworzy w technice cyfrowej, ale, jak twierdzi, wcale nie ułatwia to pracy, a jedynie daje inne możliwości. Jest miłośnikiem literatury Stephena Kinga oraz filmów zrealizowanych na podstawie prozy tego autora.
 
Powiązane
Książki:
Śpiące królewny
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: