Księgarnia Gerald Winters & Son zniszczona

Rok temu w Bangor, mieście w którym mieszka Stephen King oraz które jest pierwowzorem fikcyjnego Derry, otworta została specjalistyczna księgarnia poświęcona twórczości Stephena Kinga - Gerald Winters & Son. Jej właściciel, wieloletni kolekcjoner i fan Kinga spełnił tym samym swoje wielkie marzenie. Przez rok prezentował w mediach społecznościowych eksponaty ze sklepu i swojej kolekcji, które zapierały dech w piersiach. Przez rok stał się częścią lokalnej społeczności i rozpoznawalnym punktem na miejskich trasach turystycznych. Winters posiadał umiejętność dotarcia do potencjalnie niedostępnych artefaktów kolekcjonerskich jak chociażby całe pudło fabrycznie zapakowanych, nowiutkich, 25 egzemplarzy powieści "Chudszy" z 1984 roku.

Późnym popołudniem, we wtorek 16 stycznia, w Bangor miała miejsce awaria sieci wodociągowej, której skutkiem było zalanie wielu piwnic przy głównej ulicy, w tym piwnicy i magazynu księgarniGerald Winters & Son. W skutek zalania zniszczeniu uległo ponad 2000 książek, w tym wielu cennych pierwszych wydań, maszynopisów i wydań specjalnych.
W piwnicznym magazynie, oprócz zwykłego asortymentu, w którego skład wchodzą gadżety, plakaty, książki w różnych językach oraz dostępne wydania kolekcjonerskie, znajdowały się eksponaty z prywatnej kolekcji Geralda, które często pokazywał zainteresowanym gościom odwiedzającym jego księgarnie. Winters kolekcjonował także twórczosć J.R.R. Tilkiena i George'a R.R. Martina. Całkowite straty nie zostały jeszcze oszacowane, ale sama wiadomość, że wśród zniszcoznych maszynopisów znajdowały się oryginalne, jedyne na świecie, egzemplarze "Cadilaca Dolana", "Oczu smoka" czy scenariusza "Maksymalnego przyspieszenia" mogą swiadczyć o skali zniszczeń zarówno finansowej jak i kolekcjonerskiej.

Aktualnie Winters stara się zabezpieczyć reszte książek, a sama księgarnia pozostaje zamknięta do odwołania.
opublikowano: 2018-01-17 14:00:00
źródło: Bangor Daily News
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: