Konkurs #44 "Jest krew..."

Zasady:
  1. Konkurs trwa do 28 kwietnia 2020 godz 22:00:00 (decyduje data dotarcia e-maila)
  2. Odpowiedzinależy przesłać na adres kingowiec.pl@gmail.com przed upływem terminu.
  3. Z nadesłanych odpowiedzi zostaną nagrodzoneTRZY.
  4. Za wysyłkę nagród odpowiada portal kingowiec.pl. Wysyłka możliwa tylko na terenie Polski.

Nagrody:

Do wygrania są:
  • pierwsza wyróżniona osoba otrzyma zestaw "Jest krew..." oraz "Outsider" (z okładką serialową)
  • druga i trzecia wybrana osoba otrzymają po jednym egzemplarzu "Jest krew..."
Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Prószyński.
 

 Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać zadanie:

Stephen King często powraca do bohaterów lub miejsc, które już opisywał. W zbiorze nowel "Jest krew..." powraca Holly Gibney, bohaterka trylogii Billa Hosgesa i powieści "Outsider".
Losy jakiego innego bohatera lub bohaterki, z wcześniejszej twórczości Stehena Kinga, najchętniej chcielibyście poznać i dlaczego?
 

Kilka słów od redakcji:

WOW. Nie spodziewałem się takiego odzewu na ten konkurs. Jesteście niesamowici! Zaskoczyliście mnie zarówno swoją pomysłowością, podejściem do formy, a co najważniejsze wyborami. Przypomnieliście mi o postaciach, które skryły się w zakamarkach pamięci i pod WASZYM wpływem zachciało mi się do nich powrócić... Rosie Daniels, Ray Garraty, Charlie McGee i reszta...

Dziękuję za WSZYSTKIE propozycje. Wybór był trudny, ale trzeba było go dokonać.
 

Nagrodzone odpowiedzi:

1. Karolina Ossewska:
 
Księżyc już w pełni
Jesteś tego pewny?

Autor ten nadnaturalne
zdolności ma

Gęsia skórka objęła
ramiona me
Mimo to właśnie tego chcę

Zabierz mnie jeszcze raz
Na cmentarz zasnuty mgłą

Co zakopiesz, do życia powróci
Z pewnym kotem chcę znów zamruczeć

Drżę, nie ze strachu
lecz z niepokoju

Ciekawa jestem co słychać
u Carrie
Rozumiałam ją doskonale
Szkolny czas w koszmarach powraca
Jej moc czasem byłaby jak znalazł
A i tak na marginesie
noszę jej imię, więc wiecie... 😁😈

Z oznaką dziwnej fascynacji
Me myśli nawiedza pytanie
Gdzie podziało się TO
Gdzie jest klaun Pennywise
Panie King, pan coś wie w tej sprawie?

Zajrzeć jeszcze raz chcę
przez sekretne okno
zmysły utracić

Chcę w księżyca blasku
zatańczyć na grobach zmarłych
w parze z Pennywisem
podpalić coś z Carrie
Panie King, chciałabym
dalsze losy tych bohaterów
poznać
Choć ciekawość - do piekła
stopień pierwszy, tak mówią
Co horrorów się boją
Ja
Nie lękam się
Jedyne co zżera mnie
To niebezpieczna ciekawość
I wyobraźnia rozwinięta
nad wyraz 😜😜
Jest krew - jest zabawa ! 😈❤
2. Paweł Cyrski
 
Stephena Kinga jako autora książek poznałem 4 lata temu oglądając film pt. "Sekretne Okno" z Johnnym Deppem w roli głównej. Film bardzo mi się spodobał więc pomyślałem, dlaczego nie sięgnąć po jakąś książkę tego autora? Ponieważ oprócz czytania książek innym moim hobby jest sztuka, od razu, przeglądając tytuły jego książek, w moje oko wpadła pozycja pod tytułem "Ręka Mistrza". Książka opowiada o Edgarze Freemantle'u, który ulegając ciężkiemu wypadkowi (utrata ręki) popada w depresję. Za namową lekarza przenosi się na odludną wyspę zwaną Duma Key, gdzie odnajduje swoją nową pasję czyli malarstwo. Ponieważ, jak już wspomniałem, jestem wielkim pasjonatem sztuki, a w moim pokoju wiszą trzy reprodukcje mistrzów malarstwa - "Trwałość pamięci" Salvadora Dalego, "Krzyk" Edvarda Muncha oraz "Impresja. Wschód Słońca" Claude'a Moneta - już w tym momencie wiedziałem, że ta książka to będzie coś dla mnie.
Edgar jest postacią o tyle fascynującą, że widzimy jak się zmienia, jak próbuje żyć z bólem, a odskocznią dla niego jest sztuka. Dzięki temu, że autor nie stworzył zbyt wielu bohaterów w swojej książce, każdy jest bardzo drobiazgowo opisany i możemy głęboko zanurzyć się w ich psychikę. Przeszedł w swoim życiu bardzo dużo (zdrada i odejście żony, utrata córki, utrata ręki) i los go nie oszczędzał a mimo wszystko zawsze był pozytywnie nastawiony do innych i każdemu kto go poprosił o pomoc, nigdy nie odmawiał, na potwierdzenie moich słów, cytat:
"- Edgar, posłuchaj, głupio mi o to prosić, ale czy mógłbyś trochę z nią posiedzieć?
- Nie ma problemu.".
Zawsze wierzył w siebie o czym świadczy cytat: "Trzeba zawsze iść naprzód, powtarzając Dam sobie radę", nawet kiedy się wie na pewno, że tak nie będzie.
Był osobą bardzo odważną, a także upartą i zawziętą, która dążyła do osiągnięcia postawionego sobie celu za wszelką cenę, o czym świadczą słowa:
"Talent to rzecz cudowna, ale nie posłuży temu, komu brak wytrwałości".
Nawet kiedy Mary Ire pod wpływem Perse zabiła jego córkę, nie załamywał się, nie chciał uciec, ale wyjaśnić sprawę do końca i pokonać Perse.
Edgar jest jedną z najlepiej wykreowanych postaci jaką miałem okazję poznać w powieściach Stephena Kinga i właśnie jego losy po powrocie z Duma Key do domu przy Aster Lane chciałbym poznać najbardziej, przede wszystkim dlatego, że było mi go zwyczajnie szkoda i bardzo mu kibicowałem podczas czytania książki, żeby w końcu wyszedł na prostą. Edgar Freemantle jest dla mnie przykładem bohatera nieugiętego o walecznym charakterze, który nigdy się nie poddaje i dlatego jest jednym z moich ulubionych bohaterów w twórczości Kinga.
 
3. Anna Kotowicz

Chętnie poznałabym dalsze losy Rosie Daniels, która była główną bohaterką powieści "Rose Madder". Postać ta wywarła u mnie współczucie, litość, złość. Z szarej myszki stała się silną kobietą. Mimo że bała się jak cholera to wewnętrznie, gdzieś tam głęboko wiedziała że da radę. To jak odkryła że jest inny świat po drugiej stronie obrazu, to jak wyruszyła po dziecko którego strzegł byk, to jak przeciwstawiła się swojemu oprawcy, czyli własnemu mężowi. Ile osób by się na to odważyła? Ile osób wlazło by w obraz? Uwielbiam książki Kinga gdzie to człowiek osadzony jest w roli potwora.
Chętnie zobaczyłabym ją jeszcze w jakiejś powieści. Coś w stylu, że obraz powraca ale zupełnie do kogoś innego ( może do kogoś bliskiego lub pojawiła by się jakaś postać, podobnie jak Rosie w domu córek i sióstr). Królem świata po jego drugiej stronie okazuje się Norman, a Rosie wciela się w rolę pogromcy potwora i strażniczki obrazu.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: