Zdjęcia z planu serialu "Mgła"

W lipcu 2016 roku rozpoczęły się zdjęcia do serialu "Mgła" dla stacji SpikeTV. Główny plan zdjęciowy zlokalizowano w Bedford jednak serial kręcono też w Windsor oraz Halifax. Filmowanie seriali zakończono 18 listopada i aktualnie trwa proces postprodukcyjny i przygotowania do premiery telewizyjnej jeszcze w tym roku, dzięki czemu co jakiś czas będziemy informowani o aspektach związanych z produkcją.

Artykuł w HalifaxMag skupia się co prawda na kwestii związanej zyskiem społeczności lokalnej z obecności przemysłu filmowego (dodajmy, że nie za darmo, bo filmowcy decydujący się na konkretną lokalizację zwykle dostają bonus w postaci odpisu podatkowego), ale znajdziemy w nim kilka ciekawych informacji na temat scenografii oraz galerię zdjęć.

Bohaterem tekstu jest Terry Quennell, który w produkcji odpowiedzialny był za "rozwiązywanie problemów". Jego ciekawa praca obejmowała zarówno nadzorowanie budowy scenografii w opuszczonym markecie sieci Target w Bedford, gdzie na koniec zdjęci mieli około 10 scenografii takich jak system kanałów burzowych, lasy czy studyjne repliki innych planów zdjęciowych, pokoi i biur, które w serialu musiały ucierpieć na przykłąd od wybuchu granatów. Zajmował się też poszukiwaniem lokalizacji i z pasją opowiada o znalezieniu lokalizacji dla filmowego szpitala, której wykorzystanie pozwoliło na zaoszczędzenie dziesiątek tysięcy dolarów.Sam Quennell liczy, że serial się przyjmie i wytrzyma 3-4 sezony.
Powiązane
Seriale:
Mgła
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: