"Udręka małych dzieci" jako film kinowy

Opowiadanie "Udręka małych dzieci" (Suffer the Little Children") było już kilkukrotnie ekranizowane jako film krótkometrażowy. Tym razem opowiadanie trafia na warsztat Seana Cartera, reżysera horroru "Keep Watching", który planuje zrealizować na jego podstawie film pełnometrażowy według własnego scenariusza.

Ekranizacja opowiadania, które ukazało się w zbiorze "Marzenia i koszmary" ma być dreszczowcem z wątkami nadprzyrodzonymi, którego bohaterem będzie rozwiedziony nauczyciel, który zauważa pewne niepokojące cechy u dzieci w swojej klasie: podskórne błyski o dziwacznej fakturze i dziwne, wręcz konspiracyjne współdziałanie, kiedy bawią się razem. Jednocześnie w miasteczku zaczynają tajemnoczo umierać ludzie. Czy to jest tylko jego paranoja, czy coś bardziej niepokojącego dzieje się w tym mieście?

Jak mówi przyszły reżyser, od dawna jest fanem Kinga, a to opowiadanie jest kwintesencją jego stylu:
"Estetyka Stephena Kinga wpisała się w moją psychikę kiedy byłem nastolatkiem, a opowiadanie 'Suffer the Little Children' pasuje jak ulał do klasycznego klasycznego paradygmatu Kinga: tragicznie doświadczony bohater wprowadzony zostaje w szokująco niewyobrażalny scenariusz. To zaledwie muśnięcie mitologii, którą chciałbym rozszerzyć w postaci filmu pełnometrażowego"
opublikowano: 2017-09-12 09:30:00
źródło: IMDB
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: