Plany na ekranizację "Uniesienia"

W rozmowie z portalem CinemaBlend, Jack Bender zdradził, że rozpoczął pracę nad ekranizacją powieści "Uniesienie". Bender znany jest fanom twórczości Kinga m. in. jako scenarzysta, producent i reżyser stojący za ekranizacjami telewizyjnymi ("Pod kopułą", "Pan Mercedes" czy "Outsider").
 
Od samego początku chciałem zaadaptować tę książkę, jest baśniowa, wyraźnie różni się od horrorowego stylu Kinga. W skrócie opowiada o tym, jak możemy stać się lepszymi ludźmi. To wspaniała historia. To jeden z tych małych klejnotów i wiedziałem o tym jak tylko pierwszy raz ją przeczytałem."
- powiedział w wywiadzie.

W dalszej części odniósł się też do zmian jakie często są wprowadzane fo fabuły przy okazji ekranizacji i stosunku piarza do takich praktyk:
 
"Gdy zmiany wpływają pozytynie na film, jest z nich zadowolony. Adaptując 'Uniesienie' na potrzeby filmu, wymyśliłem kilka rzeczy i dodałem je do scenariusza. Byłem mocno zdenerwowany bo King jeszcze nigdy osobiście nie czytał moich scenariuszy, bo dotychczas reżyserowałem i produkowałem jego ekranizacje. Denerwowałem się, ale zmiany bardzo mu się spodobały. Jest bardzo łaskawy, i dobrze wie jak to działa: tworząc serial telewizyjny trzeba pewne rzeczy dodać, inne usunąć, tak to po prostu działa."
Powiązane
Opowiadania:
Uniesienie
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: