Mark Pavia nadal chce nakręcić filmową antologię na podstawie opowiadań Kinga

Po 19 latach przerwy mamy okazję obejrzeć nowy film Marka Pavia zatytułowany "Fender Bender". Przy okazji promocji filmu, portal Bloody Disgusting spytał reżysera "Nocnego zła" (adaptacja opowiadania "Nocny latawiec") o legendarny projekt and którym pracował w 2012 roku.

Historia projektu sięga 2005 roku kiedy toPavia nawiązał współpracę z Kingiem w sprawie sequela "Nocnego zła". Film nigdy nie powstał, ale doświadczenia pozostały. Kilka lat później, w2012 roku mówiło się o planowanym projekcie zatytułowanym "Stephen King's The Reaper's Image", w skład którego miały wchodzić adaptacje opowiadań "Małpa", "Wizerunek kosiarza", "N." oraz "130 kilometr".

W 2012 roku w wywiadzie dla Icons of Frigt Pavia mówił:
"Steve od razu zgodził się na ten film. On wybiera dwa opowiadania i ja wybieram kolejne dwa i ten wybór to doskonała mieszanka klasycznego i współczesnego Kinga: coś zarówno dla jego starych i nowych fanów. Będzie to prawdziwa reprezentacja jego różnych osobowości, od pulpowego horroru do historii opartych na postaciach. Od samego początku miałem tylko jeden warunek: wszystkie opowiadania muszą być jak najbardziej przerażające i mieć nadnaturalny wątek, i on się ze mną zgodził".
Film nigdy nie powstał, ale okazuje się, że teraz projekt może wrócić do życia. We wspomnianym, najnowszym wywiadzie Pavia mówi:
"Od 30 lat nie było filmowej antologii Stephena Kinga więc temat jest bardzo ekscytujący. W jakim miejscu jest projekt w tej chwili... jak wspomniałem mamy gotowy scenariusz, a projekt jest aktualnie w rękach agenta Stephena, Rand'a Holstona, świetnego i wspierającego faceta, a jednocześnie jednego z najlepszych agentów w mieście."
Wszystko wskazuje na to, że jesli "Fender Bender" zostanie dobrze przyjęty przez publiczność to Pavia może wrócić na salony.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: