Antologia "W świetle i w mroku" wydana w Polsce

Wydawnictwo W.A.B. wydało antologię opowiadań "W świetle i w mroku: Opowiadania inspirowane malarstwem Edwarda Hoppera" w redakcji Lawrence'a Blocka, zawierające opowiadanie "Pokój muzyczny" Stephena Kinga.

Cena okładkowa książki w twardej oprawie to 49,99zł, ale jest też dostępny ebook. Opowiadania przełożyli:Łukasz Witczak, Maria Jaszczurowska, Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Katarzyna Gucio, Dobromiła Jankowska, Maciej Płaza, Tomasz Kłoszewski, Krzysztof Umiński, Dorota Konowrocka-Sawa, Krzysztof Majer, Agnieszka Walulik, Jagoda Dolińska, Agnieszka Wilga, Jerzy Kozłowski, Piotr Chojnacki, Dominika Cieśla-Szymańska, Sebastian Musielakv.

Opis ze strony wydawcy:
"Alchemia obrazu i słowa - oto siedemnaście malarskich arcydzieł i siedemnaście nawiązujących do nich nowych opowiadań.

Autorami zebranych w tomie opowiadań są wybitni pisarze, m.in. Stephen King, Joyce Carol Oates, Lee Child i Michael Connelly. Teksty zebrał i zredagowałLawrence Block. Łączy je jedno - każdy powstał z inspiracji jakimś dziełem kultowego amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera. Tematy, które artysta lubił i wybierał, są niczym filmowe kadry, które od razu skłaniają widza do snucia historii, uruchamiają wyobraźnię. Jego dzieła cechuje bardzo intymny nastrój. Autorzy opowiadań próbują uchwycić szczególne cechy malarstwa Hoppera. Niektórzy bezpośrednio nawiązują do sceny przedstawionej na płótnie, inni skupiają się na aurze, którą emanuje obraz, w jeszcze innych opowiadaniach pojawia się sam Hopper. Każde z opowiadań poprzedzone jest reprodukcją odpowiedniego obrazu i informacjami o jego twórcy."
Ksiazka jest w sprzdaży od 14 listopada.
opublikowano: 2018-11-21 20:05:00
źródło: gwfoksal.pl
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: