Blocade Billy (Cemetery Dance)

Blocade Billy (Cemetery Dance) Rok wydania: 20 kwietnia 2010
Wydawnictwo: Cemetery Dance
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 19,5cm x 13,5cm
Ilość stron: 114
Nakład: 10.000
Cena okładkowa: $25
Ilustracje: Alex McVey
Okładka: Glen Orbik


Blocade Billy (Cemetery Dance) - Stephen KingJest to pierwsze wydanie noweli na rynku. Jak dotąd najwiekszy tego typu projekt wydawnictwa Cemetery Dance w tym roku odniósł niesamowity sukces. Małe wydawnictwo słynące z cudnych wydań limitowanych postanowiło wydać nowelkę jako wydanie rynkowe. Była to pierwsza tego typu inicjatywa mająca na celu pomóc wydawnictwu Cemetery Dance. Cenę ustalono na $25 (aktualna wartość to $40-$60).

Niestety - nie jest to wydanie limitowane, ale biorąc pod uwagę mały nakład pierwszego druku (zaledwie 10.000 egz w porównaniu do 950.000 egz "Pod kopułą") często jest za takie uznawane. Na uwagę zasługuje fakt, że pierwsze wydanie można było nabyć wyłącznie poprzez stronę wydawcy i nie było dostępne w żadnym innym sklepie. Po trzech dniach sprzedaży wprowadzono ograniczenie - każdy chętny mógł zamówić maksymalnie 3 egzemplarze. Niespodziewany sukces sprawił, że zdecydowano się na drugie wydanie w ilości kolejnych 10.000 egz. I ponownie, chętni mogli zamawiać je wyłącznie na stronie wydawcy tylko przez 3 dni, a resztę egzemplarzy sprzedano lub przekazano do bibliotek.

Autorem okładki jest Glen Orbik.
Blocade Billy (Cemetery Dance) - obwoluta Glena Orbika

Autorem ilustracji jest Alex McVey:

Blocade Billy (Cemetery Dance) - ilustracja 1Blocade Billy (Cemetery Dance) - ilustracja 2Blocade Billy (Cemetery Dance) - ilustracja 3

Dodatkowo do każdego egzemplarza dodawana była specjalna karta bejsbolowa Williama "Blocade Billy" Blakely.
Blocade Billy (Cemetery Dance) - karta

Powiązane
Aktualności ze światów Kinga
Zapowiedzi

2018-07-25

"Castle Rock"

2018-08-22

"Pan Mercedes"

2018-09-04

"Flight or Fright"

Social Media
MOJA KOLEKCJA NA SKRÓTY: